VBreathe
Korzyści dla osób cierpiących na astmę: oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji vs zwykły oczyszczacz powietrza

Korzyści dla osób cierpiących na astmę: oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji vs zwykły oczyszczacz powietrza

Pandemia koronawirusa (COVID-19) pokazała nam, jak niebezpieczne są przewlekłe choroby układu oddechowego takie jak astma, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc itp.

Astma, tak jak inne choroby układu oddechowego, powoduje trudności w oddychaniu. Nie ma na nią lekarstwa. Co więcej, może nawet prowadzić do śmierci. 

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki odpowiedniej prewencji i leczeniu osoby cierpiące na astmę mogą kontrolować jej objawy. 

Według Asthma and Allergy Foundation of America (AAFA) 1 na 13 osób na świecie cierpi na astmę. Szacuje się, że w USA 25 milionów ludzi to astmatycy.

Astma daje męczące objawy takie jak: 

 • Trudności w oddychaniu
 • Świszczący oddech
 • Kaszel
 • Ucisk w klatce piersiowej (i uczucie ciężkości w klatce piersiowej)

Patogeny przenoszone drogą powietrzną, w tym pleśń, bakterie i wirusy, mogą wywołać lub nasilić ataki astmy. Niebezpieczeństwa związane z takimi czynnikami środowiskowymi łatwo jest przeoczyć, ponieważ są niewidoczne dla ludzkiego oka.

 zanieczyszczenia powietrza blog VBreathe

O dziwo, te patogeny czyhają w naszych domach częściej niż na zewnątrz z powodu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach spowodowanego między innymi gotowaniem, używaniem produktów do czyszczenia i niedostatecznym wietrzeniem pomieszczeń.

Tradycyjne rozwiązanie? Oczyszczacze powietrza.

Czym jest oczyszczacz powietrza? 

Przenośne urządzenia oczyszczające powietrze są nazywane oczyszczaczami powietrza. Większość domowych oczyszczaczy powietrza na rynku w dużej mierze opiera się na filtrach HEPA — technologii, która po raz pierwszy została wykorzystana w celach komercyjnych w latach 50-tych ubiegłego wieku. Ich zadaniem jest wspomaganie filtrowania i wychwytywania szkodliwych patogenów w Twoim domu.

Czy oczyszczacze powietrza mogą pomóc osobom cierpiącym na astmę?

Najbardziej powszechne patogeny znajdujące się w powietrzu w Twoim domu to między innymi: 

 • Wtórny dym
 • Pleśń
 • Szkodliwe toksyny
 • Łupież zwierzęcy
 • Kurz
 • Roztocza

Oczyszczacze powietrza wychwytują zanieczyszczenia dzięki filtrom. Pozbywają się ich i oczyszczają powietrze wokół Ciebie. Oto jak to działa: oczyszczacz wciąga brudne i toksyczne powietrze. Wychwytuje szkodliwe małe cząsteczki dzięki filtrom HEPA. Potem uwalnia oczyszczone powietrze. 

Filtry HEPA usuwają do 99,97% małych (0,3 mikrometra) cząsteczek znajdujących się w powietrzu. Filtry usuwają również większe szkodliwe cząsteczki — a nawet odkażają powietrze w pomieszczeniu.

Jednak niektóre badania kwestionują to, jakoby oczyszczacze powietrza bardzo dobrze radziły sobie z łagodzeniem objawów astmy. Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) ustaliło, że oczyszczacze powietrza są mniej skuteczne w zwalczaniu szkodliwych patogenów w pomieszczeniach.

Choroby górnych dróg oddechowych - blog Vbreathe 

Jeśli alergeny nie dostaną się do filtrów HEPA w oczyszczaczu, oznacza to, że wciąż są aktywne w powietrzu. I mogą osiadać na powierzchniach znajdujących się blisko urządzenia.

To, jak dobrze oczyszczacz powietrza radzi sobie z łagodzeniem objawów astmy, w dużej mierze zależy od:

 • Lokalizacji oczyszczacza w Twoim domu
 • Rozmiaru szkodliwych patogenów
 • Projektu filtrów
 • Wskaźnika natężenia przepływu powietrza w oczyszczaczu

Ogólnie rzecz ujmując, aby oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA mógł oczyścić całe powietrze w pokoju, pokój musi być szczelnie zamknięty, żeby powietrze nie omijało filtrów.

A to jest praktycznie niemożliwe z następujących przyczyn:

 • Nie da się szczelnie zamknąć pomieszczeń.

W prawdziwym świecie nie da się całkowicie uszczelnić okien, drzwi, otworów i szpar w domu. Ponieważ otwieranie ich jest normalną, codzienną procedurą. Jednak oczyszczacze powietrza oparte na filtrach HEPA - jeśli zależy Ci na ich skuteczności- wymagają od Ciebie szczelności tych miejsc.

 • Patogeny znajdujące się w powietrzu są szybsze niż oczyszczacz powietrza.

Szkodliwe toksyny i patogeny bardzo szybko się przemieszczają. I utrzymują się w powietrzu przez wiele godzin. Oczyszczacz powietrza oparty na filtrach HEPA potrzebuje dużo czasu, żeby wychwycić  patogeny znajdujące się w powietrzu — ponieważ powietrze musi najpierw przejść przez urządzenie, aby filtry mogły wychwycić toksyny.

 • Niektóre patogeny znajdujące się w powietrzu mają wielkość mniejszą niż 0,3 mikrometra.

Przykładem może być SARS-CoV-2 (wirus wywołujący COVID-19). Ma on średnicę około 50-200 nanometrów — oczyszczacz powietrza nie jest w stanie przefiltrować tak małych cząsteczek.

 • Szkodliwe patogeny mogą rozwijać się w filtrach HEPA.

Warstwy filtrów HEPA mogą sprzyjać rozwojowi szkodliwych patogenów — a nawet umożliwiać ich przetrwanie. To wyjaśnia, dlaczego filtry HEPA muszą być tak często wymieniane.

Nowe rozwiązanie łagodzące objawy astmy? Oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji

Nowe oczyszczacze powietrza z funkcją detoksykacji mogą pomóc łagodzić objawy astmy, a nawet zapobiegać alergiom.  Przykładowo, VBreathe Tasman — urządzenie do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach — jest bardziej skuteczny i pomaga w walce z pleśnią, bakteriami, toksynami i innymi patogenami znajdującymi się w powietrzu.

VBreathe Tasman - blog Vbreathe 

Ten oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji łączy filtry HEPA klasy medyczne i w pełni naturalny żel VActive w celu skutecznego oczyszczania i detoksykacji powietrza w pomieszczeniach. W ten sposób, to urządzenie umożliwia osobom cierpiącym na astmę oddychanie czystym i zdrowym powietrzem.

W jaki sposób VBreathe zwalcza znajdujące się w powietrzu patogeny?

Aby skutecznie zmniejszyć ryzyko astmy i innych chorób układu oddechowego, VBreathe Tasman emituje w pełni naturalny i bezpieczny dla żywności żel VActive w postaci pary. Następnie wychwytuje patogeny zanim zdążą namnożyć się w powietrzu.

Urządzenie przeszło również niezależne testy pod kątem międzynarodowych norm zdrowotnych. 

Według raportu Eurofins Laboratories dotyczącego COVID-19 urządzenie VBreathe może redukować nić — akceptowaną przez TGA (Therapeutic Goods Administration) — COVID-19 z 99,9% skutecznością.

Według raportu University of Sydney Affiliated Laboratory dotyczącego oddziaływania urządzenia VBreathe Tasman na nos i płuca i zgodnie ze standardami ISO, para wydostająca się z urządzenia nie jest toksyczna i nie ma negatywnego wpływu na komórki nabłonkowe nosa i płuc.

 • Inteligentny design i inteligentne czujniki

Wbudowane czujniki VBreathe są w stanie wykryć szkodliwe cząsteczki wielkości PM2,5, tlenek węgla, pleśń, dym oraz inne szkodliwe toksyny znajdujące się w powietrzu.

 • Opatentowane połączenie i najlepsza ochrona

Dzięki technologiom żelu VActive (z kontrolowaną ewaporacją) i filtrów HEPA klasy medycznej, VBreathe z łatwością oczyści powietrze w pomieszczeniach.

Co jeszcze może pomóc zredukować ilość alergenów wywołujących astmę?

Jest kilka sposobów na zmniejszenie ilości alergenów wywołujących astmę:

 • Pozbądź się dywanów, które są siedliskiem kurzu i alergenów
 • Zamykaj okna i drzwi w sezonie pylenia
 • Szczotkuj zwierzęta i dbaj o ich czystość, aby zmniejszyć ilość łupieżu
 • Regularnie pierz swoją pościel
 • Odkurzaj dom przynajmniej raz w tygodniu
 • Odkurzaj materac i poszewki na poduszki
 • Regularnie sprzątaj w domu oraz w wilgotnych pomieszczeniach
 • Korzystaj z oczyszczacza powietrza z funkcją detoksykacji

 

Podsumowanie

Najważniejszym krokiem w kierunku kontrolowania astmy — oprócz stworzenia planu leczenia i trzymania się go — jest unikanie czynników wywołujących astmę. 

Oczyszczanie powietrza w domu jest pierwszym krokiem w kierunku pozbycia się patogenów wywołujących astmę z powietrza, którym oddychasz.

Możesz również zainwestować w oczyszczacz powietrza, który będzie filtrować szkodliwe patogeny znajdujące się w Twoim domu. Jednak oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji jest lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. To najnowsze rozwiązanie technologiczne pomaga zmniejszyć ilość szkodliwych patogenów znajdujących się w powietrzu w Twoim domu.

Oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji jest najnowszym inteligentnym produktem zaprojektowanym, aby łagodzić objawy astmy poprzez znaczne zmniejszenie ilości szkodliwych patogenów znajdujących się w powietrzu w Twoim domu.

Udostępnij

Zostaw komentarz

VBreathe Tasman

VBreathe Tasman – inteligentny i przenośny oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji

Nasze pierwsze na świecie, opatentowane połączenie filtracji HEPA i technologii naturalnego żelu VActive radykalnie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, nie tylko poprzez filtrowanie ciężkich cząstek przez urządzenie, ale także poprzez rozpraszanie w powietrzu oparów żelu VActive w celu zredukowania szkodliwych bakterii, wirusów, mikrobów, pleśni i toksyn w pomieszczeniach.

Dowiedz się więcej